Kapı Süsü Nedir

Yapmaktan en çok zevk aldığımız yenidoğan kapı süsleri. Kız çocuğuna pembenin, erkek çocuğuna mavinin her bir tonunu kullanıyoruz. Her eklediğimiz çiçekte burnumuza o cennet kokusu geliyor desek yanlış söylemiş olmayız herhalde. Yeni yeni isimler ekliyoruz isim haznemize. Haniymiş haniymiş diye seviyoruz kapı süslerimizi. Bizden selam söylüyoruz yeni gelecek prens ya da prenseslere...

NEDİR BU KAPI SÜSÜ AKIMI? NERDEN GELİR? NEREYE GİDİYOR? 

 

Sene 1980, ailemin ilk evi.  Zonguldak'ın Bahçelievler mahallesinde kot 1'de. Eve ilk alınan, ilk elzem eşya kapı süsü. Üzerinde Gülsen-Muammer ÇOKAL yazılı malzemesi pirinç olan, gelen misafirlerin apartmanın içine girdiklerinde hangi kapının sizin kapınız olduğunu karıştırmaması için takılan bir çeşit yol gösterici.

 

Sene 2019, dükkandaki paketleri almaya gelen kargo şirketinin yetkilisi bizim Dayı diye hitap ettiğimiz dünya tatlısı bir amcamız var . Yeni ev aldı. Henüz taşınmamış bile. Evi almanın heyecanı ile " kızım senin şu süslediğin kapı süslerinden benim eve de yapar mısın? " diye dükkana gelmesi geçen yılların kapı süsü modasından hiçbir şey kaybetmemiş olduğunu gösteriyor. 

 

Artık sokak kapıları değil, kapı adı altında bütün kapılar süsleniyor.  Hastane odası kapıları , çocuk odası kapıları , lavabo kapısı, mutfak kapısı  süslü püslü malzemelerden hazırlanıp evlerin demirbaş listesinde yer almakta. Hatta yeni evlenecek müşterilerim çeyizlerine hazırlayıp kokuyorlar kapı süslerini. 

 

Kapı süsü deyip geçmeyin türlü türlü hikayesi var her birinin. Kimi ahşaptan , kimi pleksiden , kimi pirinçten….

Kimi ayetli , kimi isim yazılı , kiminde kuru bir hoşgeldiniz ibaresi.

 

BİZDE KAPI SÜSÜ 

 

Sizler internet mağazamızda beğendiğiniz siparişi veriyorsunuz. Bizler en kaliteli malzemeyi kullanarak lazer kesim makinamızda istediğiniz kapı süslerini bir nakış gibi işliyoruz. Sonra emeğimize sevgimizi katarak başlıyoruz süslemeye. Bazen renk renk çiçek kullanıyoruz , bazen yapraklarla süslüyoruz , bazen taleplerinize göre sade bırakıyoruz . 

 

Bahsetmeden geçemeyeceğim yapmaktan en çok zevk aldığım  yenidoğan kapı süsleri .Kız çocuğuna pembenin , erkek çocuğuna mavinin her bir tonunu kullanıyoruz. Her eklediğimiz çiçekte burnumuza o cennet kokusu geliyor desek yanlış söylemiş olmayız herhalde.  Yeni yeni isimler ekliyoruz isim haznemize. Haniymiş , haniymiş diye seviyoruz kapı süslerimizi . Bizden selam söylüyoruz yeni gelecek prens ya da prensese . 

 

eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır