Babalar Günü Nasıl Ortaya Çıktı

Babalar günü ilk kez Washington'un Spokane şehrinde 19 Haziran 1910 da kutlanmıştır. 1972 de başkan Richard Nixon'ın onayıyla Babalar Günü ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir. Artık babalar günü her yıl haziran ayının 3. Pazarında kutlanacaktır.

 

Babalar Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

Sonora Smart Dodd anneler gibi babalarında bir günü olması gerektiği konusunda ısrarcıydı. Kimdi Sonora? Amerika da çıkan iç savaşta gazi olan bir babanın kızı. Sanora nın babası anneleri olmamasına rağmen 6 çocuğu tek başına büyütmüştü.O yüzden Sanora nın gözünde eşsiz, mükemmel bir babaydı ve eğer bir babalar günü olacaksa babasının doğum günü olmalıydı. 5.Haziran günü için çalışmalara başlamış fakat yetiştirememişti.

Babalar günü ilk kez Washington'un Spokane şehrinde 19 Haziran 1910 da kutlanmıştır. 1972 de başkan Richard Nixon'ın onayıyla Babalar Günü ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir. Artık babalar günü her yıl haziran ayının 3. Pazarında kutlanacaktır.

Katolikler ise babalar gününü herkesten farklı bir günde 19 Mart gününde kutlamaktadırlar.Hıristiyan dini peygamberi Hz. İsa'nın babası anısına, Mart ayının 19. gününü St. Joseph Günü başlığında babalarına hediye etmektedirler.


Gelelim bizdeki babalar gününe ve babalara. Kız çocuklarının aşık, erkek çocuklarının hayran olduğu süper kahramanlardır kendileri. Arkamızı yaslandığımız dağ , gözümüz kapalı güvendiğimizdir. Hep en güçlü karakterlerdir onlar. Benim Aslan Babam. Benim Koca Yürekli Babam.Benim Kuvvetli Babam.Bu güçlü adamlar ,babalar günü için en özel hediyeyi hak etmiyorlar mı?

Babalar Gününde Ne Hediye Alınır?

Babalara hediye almak zordur. Çoğu kez Bir gömlekle, bir kravatla geçiştirmek zorunda kalırız. İşte bizim meşgalemizin görevi burada başlamakta. Bırakın sizin yerinize babalarınızın ruhuna işleyecek hediyeyi biz düşünelim. Anılarla dolu olsun mesela. Her baktığında sizi hatırlayıp içi sımsıcak olsun. Onun koleksiyonuna sizin tasarladığınız bir objeyi ekleyelim ya da sizin göz kırptığınız bir resminiz başucunda dursun. Kontağı her çevirdiğinde sizin onun için tasarladığınız anahtarlık yüzünde kocaman bir tebessüm, arabasının dikiz aynasındaki süste yazan dualar sizin tarafınızdan ona bir koruma kalkanı oluştursun.Kahvesini her yudumladığında bardağının üzerindeki mezuniyet resminiz ona gurur versin. Annenizle mutfağa girdiğinde sizin aldığınız önlüğü taksın ve sevgi katsınlar yemeğin içine. Ali getirir Ayşe pişirir mottolu önlüklerimizle.

Zordur babaya hediye almak.Biz Meşgalem Ailesi olarak işinizi kolaylaştırmak için buradayız. Hediyelerinizde dokunuşlarınız olsun istedik. Değerlidir babalar…. Tüm babaların, baba olacakların , kendini baba gibi hisseden herkesin babalar günü kutlu olsun .

eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır